Шановні батьки!
Запрошуємо разом зробити кожен день наших дітей цікавим та онлайн активним!
На цей тиждень (з 25.05 до 29.05 ) заплановані цікаві заняття для ваших дітлахів!
В групі старшого дошкільного віку заплановані заняття з:
Пізнавальний розвиток (ознайомлення з природою)
Тема: Знайомство з комахами.
Програмовий зміст формувати уявлення у дитини про комах, зміни, що відбуваються з ними навесні; вчити виділяти характерні ознаки комах ; розвивати спостережливість, мислення; мовлення; виховувати бережливе ставлення до комах як частини живої природи.
Матеріал: штучні квіти, жук-сонечко ,картинки із зображенням комах.
Хід заняття
- Бесіда про комашку-семиккрапочку (ії називають ще бобруна, комаха «сонечко» , божа корівка.).
- Що в неї є?
- Якого кольору м’які крильця?
- Якого кольору тверді крильця?
- Чим вони прикрашені?
- Скільки в комах кінцівок 7
- Що вона вміє робити ?
- Чим корисне сонечко?
- Читання казки О. Іваненко «Сонечко» :
- Чому прокинулося сонечко ?
- Чому воно злякалося ?
- Що розповіла осика ?
- Що зробило сонечко ?
- Хто прийшов на допомогу ?
- Яку користь приносить сонечко ?
- Знайомство дитини з такими комахами : бджола, мураха ( розгляд малюнків комах, на яких чітко видно частини тіла):
- Які частини тіла ви помітили ? (голівка, вусики, очі, грудка, черевце , ноги, крильця).
- Скільки ніг має комаха ?
- Де вони живуть ?
- Потрібні комахи людям чи ні ?
- Підсумок заняття.
httpswwwyoutubecomwatchvEDelaEFZM
Художньо-естетичний розвиток (малювання).
Тема: Черемха.
Програмовий зміст: учити дитину малювати технікою тичка; розвивати уяву, посидючість; виховувати охайність.
Матеріал: аркуш паперу чорного кольору, фарби, пензлики, баночки з водою, серветки, ватні палички.
Хід заняття.
- Розповідь дорослого про черемху:
- Де росте дерево?
- Коли починає квітнути?
- Якого кольору квіти?
- Якого кольору серединка квітки?
- Яку форму має листочок черемхи?
- Знайомство з технікою малювання тичком. (кінчик ватної палички потрібно занурити у фарбу, а потім зробити тичок на папері. Інший кінець палички можна використати для іншої фарби. )
- Пояснення етапів малювання черемхи:
- Ватну паличку потрібно занурити в жовту фарбу, тичком зобразити середину квітки, інший кінчик палички занурити в білу фарбу і намалювати тичком білі листочки навколо жовтої серединки.
- Таким чином намалювати інші квіти.
- Самостійна робота дітей, допомога дорослого.
- Підсумок заняття.
Рисование с детьми веточки черёмухи с использованием гуаши и акварели Reusable ... Актау (@colour_school_aktau) • Фото и видео в Instagram Летнее
Фізичний розвиток. Фізична культура.
Тема: Ходьба по гімнастичній лаві та вміння набивати волан.
Мета: закріплювати вміння дитини ходити по гімнастичній лаві різними способами, вправляти в умінні набивати волан; розвивати координацію рухів.
Інвентар: тенісні ракетки, волани, гімнастична лава, м’яч, канат, кеглі, скакалка.
Хід заняття
- Підготовча частина:
- Ходьба звичайна
- Ходьба на носках, руки на поясі
- Ходьба з нахилом тулуба в сторони
- Ходьба із зупинками за сигналом
- Біг звичайний
- Вправи на відновлення дихання
- Комплекс ЗРВ «Вправи зі скакалкою»
- «Скакалка вгору» - в.п. – стоячи ноги нарізно, скакалка внизу. 1 – підняти скакалку вгору, 2 – нахил вправо, 3 – випрямитися, 4 – в.п. (повт. по 4 рази в кожен бік)
- «Веселі скакалки» - в.п. – стоячи ноги нарізно, скакалка складена вдвічі внизу. 1 – підняти скакалку вгору, 2 – опустити за голову, на плечі, 3 – скакалка вгору, 4 – в.п. (повт. 8 разів).
- «Скакалка вперед» - в.п. – стоячи ноги нарізно, скакалка внизу, 1 – скакалка вгору, 2 – нахил вперед, торкнутися підлоги, 3 – випрямитися, 4 – в.п. (повт. 8 разів).
- «Дотягнись» - в.п. сидячи, ноги на ширині плечей, руки перед грудьми. 1 – нахилитись до лівої ноги, дотягтись до носків, 2 – в.п., 3 – 4 – те саме до правої ноги. ( повт. по 4 рази до кожної ноги).
- Основна частина:
- «Доріжка випробувань» - дитина переступає через палицю (висота 40 см), потім проходить по гімнастичній лаві приставним кроком з торбинкою на голові.
- «Граємо в бадмінтон» - ракеткою набиває волан певну кількість разів.
- «Хто швидше» - дитина стрибає до гімнастичній лаві з м’ячем, затисненим між колін, потім бере його в руки і йде по гімнастичній лаві, перекладаючи м’яч з руки в руку.
- Рухлива гра «Хто швидше добіжить до прапорця» - прапорці лежать на відстані 6 – 10 м від стартової лінії.
- Заключна частина.
- Підсумок заняття.
Логіко – математичний розвиток. Математика.
Тема: Подорож морем
Програмовий зміст: учити дітей користуватися геометричними фігурами як еталонами, вправляти в умінні порівнювати числа, знаходити суміжні числа, закріплювати назви днів тижня та назви геометричних фігур, їх ознаки.
Матеріал: площинні геометричні фігури, предметні картинки, олівці, аркуші паперу з крапками ( за їх послідовного з’єднання повинен вийти човен), матеріал до дидактичної гри «Знайди сусіда»; роздавальний: цифри від 1 до9, математичні знаки.
Хід заняття
- Бесіда вихователя «Острів Геометричних фігур»:
- Хто може мешкати на цьому острові?
- З’єднайте крапки по порядку і ви дізнаєтесь, на чому ми сьогодні подорожуватимемо (на столах лежать аркуші паперу з цифрами від 1 до 9).
- Які геометричні фігури ви бачите на цьому острівці?
- Назвіть предмети, які подібні до – квадрата, - трикутника, - прямокутника.
- Дидактична гра «Знайди сусіда» - допоможи цифрам знайти своїх сусідів
- Розставити знаки між цифрами :
- 2…9
- 7…7
- 8…4
- 5…6
- 10…10
- 3…9
- Закріпити назви днів тижня.
- Підсумок заняття.
https://www.youtube.com/watch?v=f9mt5NudSTc
Мовленнєвий розвиток (підготовка руки до письма)
Тема: Штрихування різними лініями.
Програмовий зміст: Вправляти у штрихуванні зображення предметів, використовуючи горизонтальні й вертикальні короткі лінії; на аркуші в клітинку вчити малювати коло розміром в одну й в чотири клітинки.
Матеріал: прості та кольорові олівці, зошит для письма.
Хід заняття
- Пальчикова гімнастика ( долоньки поставлені вертикально одна до одної ,мізинчики притиснуті, а великі пальці зігнуті в середину ).
- Робота в зошитах:
- Штрихування вітрильника (горизонтальними та вертикальними прямими короткими лініями)
- Малювання візерунків ( на межі клітинки між верхнім і нижнім кутом слід поставити крапку, від якої проти годинникової стрілки проводимо заокруглену лінію. А потім переходимо до малювання великих кіл).
- Підсумок заняття.
Художньо-естетичний розвиток (художня література)
Тема Слухання літературного С .Лещук «Рідна мова»
Програмовий зміст: Вчити дитину слухати і повноцінно сприймати літературний твір, учити спілкуватись рідною мовою; розвивати здатність визначати жанр твору, увагу, логічне мислення.
Матеріал: Ілюстрації до твору.
Хід заняття
- Бесіда про українську мову.
- Читання літературного твору «Рідна мова».
- Запитання за змістом твору:
- Про що питало хлопця буйне віття ?
- Що хлопчик відповів ?
- Яка найкраща в світі мова ?
- Про що питали колоски хлопця ?
- Чому мова матусі, за словами хлопця, найкраща в світі ?
- Що буде його піснею ?
- А що буде вашою піснею? Чому?
- Мовленнєва гра «Вчимося бути поетами»( Дитині треба дібрати рими до слів .будьте уважними та кмітливими):
- Дівчинка маленька, сукня…..(червоненька)
- Хлопчик йшов і цукерочку ….(знайшов)
- Вітер гуляє, спати …..(заважає)
- Квітка з пелюстками ,як спідниця у …(мами) і т. д.
- Підсумок заняття. https://www.youtube.com/watch?v=ZFcbJEVmk4g
Фізичний розвиток
Тема: Вести та передавати м’яч різними способами.
Мета: Закріпити вміння дитини вести та передавати м’яч ногами, забивати м’яч у ворітця; розвивати спритність ,уважність, швидкість. Інвентар: ворота, м’яч ,обручі.
- Підготовча частина:
- Ходьба на носках, руки на поясі
- Ходьба із зупинками за сигналом
- Біг звичайний
- Ходьба звичайна
- Вправи на відновлення дихання
- Комплекс ЗРВ «Вправи зі скакалкою» (дивитись попереднє заняття)
- Основна частина:
- Естафета «Передай м’яч» (Дитина веде м’яч ногами по звивистій доріжці до мітки, розвертається та прокочує м’яч по прямій у зворотному напрямку).
- Естафета «Забий гол» (дитина веде м’яч ногами ,дійшовши до позначки, дитина забиває його у ворота).
- Естафета «Будь уважним» (дитина передає м’яч дорослому , намагаючись забити гол).
- Рухлива гра « Футбол» (дитина грає з дорослим в футбол, намагаючись забити гол дорослому в ворота).
- Заключна частина:
- Шикування в колону.
- Ходьба звичайна.
Мовленнєвий розвиток
Тема: Рідне місто моє.
Програмовий зміст: формувати знання у дитини про рідне місто ,його вулиці, головні об’єкти та їх розташування; повторити правила поводження в природному довкіллі; учити використовувати у мовленні прислів’я і приказки за темою; розвивати інтонаційну виразність мови; виховувати любов до рідного міста, бажання берегти та примножувати його красу.
Матеріал: вірші про рідне місто, гімн про рідне місто, книга про рідне місто, ілюстрації про рідне місто,
Хід заняття
- Бесіда про рідне місто Кривий Ріг (слухання гімна про Кривий ріг, розгляд ілюстрацій, читання віршів про рідне місто і т. д.)
- Дидактична гра « Назви вулицю »:
- У якому місті ти живеш ?
- Як називається вулиця, на якій ти живеш?
- Що знаходиться на твоїй вулиці?
- Дидактична гра «Мсто яке ?»:
- Скажіть слова-компліменти про своє місто Яке воно ?( гарне, красиве, зелене і т. д.)
- Звідки можна дізнатися про наше місто ?
- Що є в нашому місті?
- Діти називають приказки та прислів’я ,як потрібно дбати про рідне місто ?
- Чисто не там, де прибирають, а там де не смітять
- Не рубай дерево, що дає тобі затінок,
- Чистота – найкраще красота.
- Дидактична вправа « Як би я був мером, що я зробив для нашого міста» .
- Підсумок заняття
https://www.youtube.com/watch?v=wTtsXlzTqJg
Художньо-естетичний розвиток (аплікація)
Тема: Перші квіти.
Програмовий зміст: вчити створювати образ із покидькового матеріалу ватними дисками ,продовжувати вчити вирізати коло з квадрата, овал- з прямокутника, удосконалювати вміння вирізати та наклеювати, розвивати д дрібну моторику рук.
Матеріал: зразок, картини про весну, зелений аркуш паперу, шаблони сонечка, хмаринок, метеликів, ватні диски, ножиці, клей,
Хід заняття
- Розгляд картин про весну:
- Яка пора року зображена не картинах?
- Що зображено на картина?
- Якого кольору сонечко, хмаринки, метелики, квіти ?
- Які почуття викликають ці картини?
- Розгляд зразка аплікації « Перші квіти» та супроводжується показ поясненням:
- Робимо листячко та стебельце для квітів ( на зеленому акуші паперу обведіть свою долоню, вирізаємо ії та приклеюємо на картину
- Вирізаємо квіти по шаблонам з ватних дисків та приклеюємо на стебельця
- Прокрашуємо картину сонечком, хмаринками, метеликами .
- Самостійна робота дитини, допомога дорослого.
- Підсумок заняття
httpswwwyoutubecomwatchvBbjBEyOWBc
Пізнавальний розвиток (економіка )
Тема: Про бізнес і бізнесменів.
Програмовий зміст: Дати уявлення дітям про бізнес; пояснити , хто такий бізнесмен; ознайомити з основними рисами підприємця; показати значення розвитку бізнесу для покращення добробуту держави.
Матеріал: різні види грошей, ілюстрації про бізнес.
Хід заняття
- Розповідь дитині про бізнес.
- Пояснення, хто такий бізнесмен :
- Як називають людину, яка має власну справу?
- Чи є у вас знайомі , які займаються бізнесом?
- Розкажіть про них.
- Розв’язування проблемної ситуації « Як би я був бізнесменом»
- Що ти будеш робити, якщо ти хазяїн молокозаводу?
- Що ти робитимеш, якщо ти менеджер молокозаводу?
- Що ти робитимеш, якщо ти-хазяйка магазину молочних виробів?
- Підсумок заняття,
Шановні батьки!
Запрошуємо разом зробити кожен день наших дітей цікавим та онлайн активним!
На цей тиждень (з 18.05 до 22.05 ) заплановані цікаві заняття для ваших дітлахів!
В групі старшого дошкільного віку заплановані заняття з:
Пізнавальний розвиток (ознайомлення з довкіллям)
Тема: Професія лікар
Програмовий зміст: ознайомити дитину зі спеціалізацією лікаря: хірург, стоматолог, педіатр, окуліст; заохочувати дитину дбати про своє здоров’я , розвивати дрібну моторику кистей рук.
Матеріал: ілюстрації на тему «Спеціалізація лікаря», матеріал для дидактичної гри « Вітаміни відшукай та розфарбуй».
Хід заняття
- Бесіда про спеціалізацію лікаря за ілюстраціями:
- Що треба робити коли погано почуваєшся?
- До якого лікаря треба йти коли болить живіт?
- А коли болять зубки?
- Який лікар допоможе оченятам?
- Розгляд ілюстрацій на тему « Як зберегти своє здоров”я»
- Дидактична гра «Вітаміни відшукай та розфарбуй» (пропонуємо дітям зображення овочів, фруктів, солодощів. Потрібно розглянути та розфарбувати корисну їжу).
- Підсумок заняття.
http://news.yandex.ru/?win=126&clid=1948437
https://www.youtube.com/watch?v=f9mt5NudSTc
Художньо-естетичний розвиток ( малювання)
Тема: Їжакова сім’я.
Програмовий зміст: учити дитину самостійно і рівномірно штрихувати в одному і різних напрямках ,розвивати наполегливість, естетичний смак, виховувати любов до малювання.
Матеріал: аркуш паперу, простий олівець.
Хід заняття
- Бесіда про їжачка:
- Хто бачив живих їжачків?
- Як вини виглядають?
- Де вони живуть?
- Чим харчуються?
- Навіщо їжачкові стільки голочок?
- Показ техніки малювання їжачка (малюємо на контурі тулуба їжачка багато штрихів; штрих- це лінія, яка може бути і короткою-довгою, прямою-похилою. Намалюємо ще декілька їжаченят.
- Фізкультхвилинка
- Самостійна робота дітей, допомога дорослих.
- Підсумок заняття
https://www.youtube.com/watch?v=zNK-ozcxVzQ
Фізичний розвиток
Тема: Лазіння по канату та стрибки з ноги на ногу.
Мета: вправляти дитину у лазінні по канату, спускатися по драбині; стрибках з ноги на ногу з просуванням уперед та стрибках у довжину з місця; розвивати рівновагу, координацію рухів.
Інвентар: канат, драбина, скакалка, обруч.
Хід заняття
- Підготовча частина:
- Ходьба звичайна
- Ходьба на носках, руки на поясі
- Ходьба змійкою
- Ходьба спиною вперед
- Біг
- Вправи на відновлення дихання
- Комплекс ЗРВ «Ліани» ( дивитись попереднє заняття)
- Основна частина:
- Стрибки в довжину з місця та проповзання по гімнастичній лаві на животі (повт. 4-5 р).
- Лазіння по канату ( повт. 2-3 р)
- Метання торбинок у далину (повт.4-5 р.)
- Рухлива гра «Хто швидше добіжить до прапорця» (умови гри дивитись попереднє заняття)
- Заключна частина:
- Підсумок
https://www.youtube.com/watch?v=f9mt5NudSTc
- Дидактична гра «Квіти весни» (викладається зображення різних квітів, діти повинні відібрати зображення весняних квітів).
- Підсумок заняття.
https://www.youtube.com/watch?v=TGB6b3r8LW4
Фізичний розвиток. Фізичний розвиток.
Тема: Стрибки з просуванням вперед та різні види ходьби.
Мета: вправляти дітей у стрибках з просуванням вперед, різних видах ходьби, закріплювати вміння повзати по гімнастичній лаві в упорі на коліна та передпліччя, розвивати рівновагу, спритність.
Інвентар: гімнастична лава, канат, обруч, кубику, м’яч.
Хід заняття
- Підготовча частина:
- Ходьба звичайна
- Ходьба з високим підніманням колін
- Біг коротким кроком із зупинкою за сигналом
- Вправа на відновлення дихання
- Основна частина:
- «Дострибни до сніжинки» - сніжинка підвішена на 20 см вище від витягнутої руки дитини (повт. 2 – 3 рази)
- «Подолай шлях» - дитина проходить по звивистій доріжці – канату, пролізає в обруч , бігом обминає кубики та повертаються на місце.
- «Кенгуру »- дитина стрибає до умовної позначки, обминає її (канат, обруч, кубик) затиснувши м’яч між колін.
- «Хто перший?» - дитина проповзає по лаві в упорі на коліна та передпліччя, злазить, перестрибуючи з ноги на ногу в покладених обручах до мітки.
- Рухлива гра «Ми веселі діти» - на слово «Лови» дитина бігає кімнатою, а дорослий її ловить. На слово «стій »дитина стоїть. І так гра продовжується.
- Заключна частина:
- Ходьба по колу
- Дихальна вправа
- Підсумок заняття.
Мовленнєвий розвиток.
Тема: До Наталочки на іменини.
Мета: перевірити вміння дітей переказувати казку без ваших запитань, використовуючи образні вирази та авторські висловлювання; перевірити у дітей вимову приголосних звуків у кінці слова; перевірити засвоєння різних прийменників – в; над; під; біля; за.
Матеріал: різні предмети, іграшки, схеми для переказу казки, аудіозапис казки М. Трублаїні «Про дівчинку Наталочку та сріблясту рибку».
Хід заняття
- Розповідь вихователя та загадка про рибку.
- Аудіозапис казки М. Трублаїні «Про дівчинку Наталочку та сріблясту рибку».
- Дидактична гра «Квітковий магазин». ( за правилами гри діти повинні сказати, де ця квітка росте, якого вона кольору. Продавець здогадується, про яку квітку йдеться, і дасть її покупцеві. Діти купують квіти у квітковому магазині.).
- Дидактична гра «Що де лежить?» ( По всій кімнаті, у різних місцях «заховалися» іграшки. Їх треба відшукати і сказати , що де лежить, використовуючи прийменники в; на; під; біля; за.
- Дидактична гра «Підкажи останній звук». ( Слова допомоги чекають, ви слова вимовляєте, діти уважно слухають та додають потрібні звуки: телефон..(н), дива…(н), тор…(т), сті…(л), пилесо…(с), сло…(н) і т.д.)
- Підсумок заняття.
https://www.youtube.com/watch?v=iTVou5u53dM
Художньо-естетичний розвиток (конструювання)
Тема: підводній світ
Програмовий зміст: учити дитину конструювати за зразком поробки з природнього матеріалу; самостійно підбирати природній матеріал; розвивати дрібну моторику рук: фантазію; виховувати самостійність у роботі.
Матеріал: ілюстрація морського дна, природний матеріал (мушлі, камінці, насіння, пластилін)
Хід заняття
- Бесіда про літо:
- У яку пору року сонце найдужче гріє?
- Чи подобається вам літо?
- Чим воно подобається?
- Де можна влітку відпочивати?
- Чи любите відпочивати на морі?
- Кого можна побачити в морських глибинах?
- Розгляд зразка поробки з природного матеріалу:
- Хто це?
- З чого виготовлено поробку?
- З чого можна виготовити восьминога, рибку, медузу?
- Самостійна робота дітей, допомога дорослого.
- Підсумок заняття.
Пізнавальний розвиток (єкономіка)
Тема: Для чого потрібна реклама ?
Програмовий зміст: Познайомити дитину з поняттям «реклама», видами реклами, історією ії виникнення ; учити розуміти інформацію яку несе реклама т а розвивати вміння орієнтуватись у світі товарів за допомогою реклами.
Обладнання: рекламні картинки, картки з зображенням фруктів; олівці, папір.
Хід заняття
- Бесіда про рекламу:
- Чи знайоме вам слово реклама?
- Що воно означає?
- Для чого потрібна реклама? (щоб познайомити людей з товарами та послугами)
- Як ви гадаєте хто придумав рекламу?
- Розповідь вихователя (історія виникнення реклами; види реклами; де ії можна побачити)
- Робота з художнім твором (читання вірша В.Рубана про рекламу)
- Де можна знайти рекламу?
- Реклама існує для того, щоб ….?
- Що , на вашу думку можна рекламувати?
- Чи потрібна реклама для вашого садка?
- Якою б ви ії зробили?
- Гра «Придумай рекламу» (Треба придумати і показати рекламу фруктів-намалювати ,розказати, інсценувати.)
- Підсумок заняття
httpswwwyoutubecomwatchvbMmMvs
Шановні батьки!
Запрошуємо разом зробити кожен день наших дітей цікавим та онлайн активним!
На цей тиждень (з 12.05 до 15.05 ) заплановані цікаві заняття для ваших дітлахів!
В групі старшого дошкільного віку заплановані заняття з:
- Логіко – математичний розвиток
Тема: Календар
Мета: ознайомити дітей з календарем, видами календарів, закріпити знання назв місяців, днів тижня, вправляти в умінні розв’язувати логічні завдання.
Матеріал: різні види календарів, круги розділені на 12 частин.
Хід заняття
- Знайомство з різними видами календарів (настільний, відривний, кишеньковий, плакатний та інші).
- Запитання до дітей:
- Для чого потрібні календарі?
- Що можна дізнатися з їх допомогою? (Діти показують число, місяць, робочі дні, вихідні, святкові дні).
- Чому в календарі шість листків простих, а сьомий – червоний? ( Бо це – дні тижня, червоний – вихідний день.)
- Які дні тижня ви знаєте? (понеділок, вівторок, середа, четвер, п’ятниця, субота та неділя.)
- Що ми бачимо на аркушах календаря?( Бачать цифри, кожна цифра показує номер дня. Дні складаються в тижні, тижні – в місяці, а місяці – в рік.)
- З яких пір року складається рік? ( Пори року: осінь, зима, весна, літо.)
- Скільки місяців має кожна пора року? (Осінь: вересень, жовтень, листопад; зима: грудень, січень, лютий; весна: березень, квітень, травень; літо: червень, липень, серпень.).
- Пропонуємо зробити свій календар.(Круг поділити на 12 частин. Поміркуйте, як можна розфарбувати його, щоб виділити пори року і місяці.
- Розв’язування логічних задач
- Стоїть у полі дуб. На дубі три гілки. На кожній гілці по дві груші. Скільки груш усього?
- У живому куточку живуть два папуги та п’ять рибок. Скільки всього пташок живе у живому куточку?
- Підсумок заняття.
https://www.youtube.com/watch?v=pgs9bdu4_uQ
https://www.youtube.com/watch?v=mBDU8UwJdpM
- Підготовка руки до письма
Тема:Штрихування різними лініями.
Мета: вчити дітей під час штрихування поєднувати кілька видів ліній ( прямі, похилі, дугоподібні, спіралеподібні), вправляти у малюванні предметів на аркушах в лінійку й у клітинку. Вчити самостійно добирати вид лінії під час штрихування зображення предметів, розвивати дрібну моторику м’язів рук.
Матеріал: зошити для письма, простий та кольорові олівці.
Хід заняття
- Вступна бесіда
- Пальчикова гімнастика ( усі пальчики обох рук складіть у «пучок» так, щоб вони дотикались один одного кінчиками. Відтепер подуйте на пальчики – в нас утворилася кулька, а зараз покажіть, що повітря «вийшло» з кульки й пальчики знов займають вихідне положення. Діти кілька разів вправляються в утворенні за допомогою пальчиків повітряних кульок).
- Самостійна діяльність дітей у зошитах – самостійне добирання декілька видів ліній під час штрихування зображення предметів ( види ліній – прямі, похилі, дугоподібні, спіралеподібні).
- Підсумок заняття.
Тема: Лазіння по канату та спускання по драбині; стрибки у довжину з місця та підкидання м’яча
Мета: вчити дітей лазати по канату, спускатися по драбині; вправляти у стрибках у довжину з місця та підкиданні м’яча, закріплювати навички ходьби та бігу; розвивати рівновагу, координацію рухів.
Інвентар: канат, драбина, м’яч, скакалка.
Хід заняття
- Підготовча частина
- Шикування у шеренгу
- Ходьба звичайна, на носочках – руки на поясі, ходьба напівприсядки, ходьба спиною вперед.
- Біг звичайний, біг у розтіч за сигналом.
- Ходьба звичайна.
- Вправи на відновлення дихання.
- Комплекс загальнорозвиваючих вправ:
- «Веселі ліани» - в.п. – ноги нарізно, скакалка складена двічі внизу.1 – підняти скакалку вгору. 2 – опустити за голову на плечі. 3 -4 – те саме.( повт. 8 разів)
- «Мавпочки виглядають з – за древа».в.п. – ноги нарізно, скакалка внизу. 1 – підняти скакалку вгору. 2- нахил вправо. 3 – випрямитись. 4 – в.п. Те саме – вліво.( повт. 4 рази в кожний бік)
- «Залазимо на дерева» - в.п. – лежачи на спині, руки зі скакалкою вгору.1 – ноги вгору, скакалкою торкнутися ніг.2 – в.п.( повт. 4 рази до кожної ноги)
- «Пливемо по річці Ніл» в.п. – лежачи на животі, скакалка в зігнутих руках перед собою. 1 – прогнутися, скакалку вгору.2 – в.п. 3 – 4 – те саме( повт. 8 разів)
- «Вперед, по джунглях!» - в.п. – стоячи боком до скакалки. Стрибки боком через скакалку, просуваючись вперед, чергуючи з ходьбою на місці.
- Основна частина.
- Дитина підходить до канату, залазить на нього, переходить на гімнастичну драбину та спускається. Повторити 2 – 3 рази
- Дитина бере мяч, підкидає його однією рукою і ловить другою. Повторити 12 – 20 разів.
- Дитина підходить до «річки»(намальована крейдою), стрибає через «річку». Повторити 5 – 6 раз.
- Рухлива гра «Хто швидше добіжить до прапорця».( Прапорці поставлені на 6 – 10 метрів від стартової лінії. За сигналом «Раз, два, три - біжи» дитина підбігає до прапорця, піднімає його угору, потім кладе його на місце і повертається до стартової лінії.)
- Заключна частина
- Ходьба звичайна, ходьба з високим підніманням колін.
- Підсумок.
Тема: Читання оповідання І. Калинця «Незабудка»
Мета:закріпити вміння дітей осмислено слухати літературний твір, відповідати на запитання за змістом, розвивати здатність розуміти і давати оцінку вчинкам героїв, виховувати любов та бережливе ставлення до квітів.
Матеріал: текст оповідання І. Калинця «Незабудка», ілюстрації до оповідання, весела музика
Хід заняття
1. Вступна бесіда та читання оповідання І. Калинця «Незабудка».
2. Бесіда за змістом оповідання:
· Яка біда була у дівчинки?
· Чому добра чарівниця вирішила їй допомогти?
· Хто допоміг дівчинці вийти із лісу?
· Які чарівні слова треба було промовити дівчинці, щоб покликати на допомогу?
· Так яка ж квітка описана в цьому оповіданні?
3. Дидактична гра « Квіти навесні »( Дитина обирає малюнок із зображенням квітки, називає її і згадує – чи розквітла вона чи ні. Дитина в образі квітки танцює під веселу музику.)
4. Підсумок заняття.
https://www.youtube.com/watch?v=jOm3-DJ0nTU
https://www.youtube.com/watch?v=kNWwid8OAVM
Тема: Моє місто
Програмовий зміст: Вчити дітей складати розповіді з власного досвіду на тему за планом; перевірити вимову приголосних звуків у кінці слова та знаходити слова з відповідним звуком.
Матеріал: предметні картинки до теми, загадки.
Хід заняття
- Розповідь вихователя про місто Кривий Ріг
- Складання розповіді за планом
- У якому місті ми живемо?
- Як називається вулиця на якій ви живет
- Що є на вашій вулиці?
- Чому ваша вулиця завжди чиста та красива?
- Перевірка вимови приголосних звуків на початку слова
- Дидактична гра «Що ми купили?»(Дитина купує в «магазині» речі, назви яких починаються на певний звук : в ;б; л; з.
- Підсумок заняття
https://www.youtube.com/watch?v=wTtsXlzTqJg
- Художньо-естетичний розвиток (ліплення).
Тема: Диво-веселка
Програмовий зміст: ознайомити дітей з технікою ліплення у вигляді викладання кульок; розвивати дрібну моторику кистей рук; формувати конструктивно-художні вміння.
Матеріал: пластилін, дошка для ліплення, ілюстрація із зображенням веселки, аркуш картону із зображенням схеми веселки.
Хід заняття
- Вступна бесіда про веселку:
- Що ми можемо побачити на небі після дощика?
- Якого кольору веселка?
- Назвіть кольори веселки
- Пояснення техніки ліплення веселки у вигляді викладання кульок (відщипуємо маленькі шматочки пластиліну і пальчиками качаємо кульки. Потім викладаємо їх у відповідному порядку, злегка притискуючи до картону .Викладаємо веселку за кольорами.) h
- Самостійна робота дітей, допомога дорослого.
- Підсумок заняття.
httpswwwyoutubecomwatchvWTzCOjI
- Пізнавальний розвиток. Основи економіки.
Тема: Бюджет моєї сім’ї.
Мета: Познайомити дитину з потребами сім’ї, дати уявлення про бюджет сімї (дохід і витрати); виховувати повагу до людей, які працюють і заробляють гроші.
Матеріал: малюнки з зображенням сім’ї, фігурки казкових героїв, продукти з цінниками для гри в крамницю.
Хід заняття
- Бесіда – пояснити дитині, що сім’я – це люди, які мешкають разом і є родичами. Підвести дитину до висновку: щоб задовольнити потреби всіх членів сім’ї, необхідні гроші.
- Запитання до дитини:
- Звідки в сім’ї з’являються гроші?
- Які витрати має твоя сім’я?
- Яким чином можна отримати в сім’ї додаткові гроші?
- Робота з художніми творами (згадати разом з дитиною відомі їм казки: «Дюймовочка» Г.Х. Андерсона, «Кіт у чоботях» Ш. Перо, «Лисиця, заєць і півник».
- Запитання до дітей:
- Чим тобі подобається ластівка?
- Який добрий вчинок вона здійснила?
- Чому Дюймовочці було погано з кротом?
- Чому дідова дочка отримала щастя і багатство, а бабина – ні?
- Гра « Плануємо бюджет» (запропонувати дитині уявити себе в різних ролях – тато, мама, бабуся, дідусь - і запланувати можливі витрати і доходи сім’ї.
- Рольова гра «Купуємо продукти в магазині» ( Дорослий пропонує дитині уявити, що вона купує продукти на вечерю для своєї родини. Бюджет складає 10 гривень. У «магазині» розкладено різні продукти за різними цінами. Дитина повинна уявити меню вечері та вибрати необхідні продукти. Дорослий робить висновок щодо правильності та раціональності вибору.
- Підсумок заняття.
В групі старшого дошкільного віку заплановані заняття з:
Заняття з пізнавального розвитку. Економіка.
Тема: Крамниці. Які вони бувають?
Мета: дати дітям уявлення про різні крамниці, необхідність вибору; закріпити вміння порівнювати й оцінювати товари, зіставляти потреби і можливості; розвивати вміння вибирати товари у відповідній крамниці; показати дітям особливості праці продавця.
Обладнання: картинки, які зображують хлібобулочні вироби, овочі, фрукти, цукерки; умовні «гроші», картки із символічним позначенням крамниці (булочна, гастроном, взуття і т.д.)
Хід заняття
1. 1. Розповіді дітей
Дітям пропонується розповісти про крамниці, у яких вони бувають із батьками.
2. 2. Дидактична гра «Крамниця»
Мета: познайомити дітей зі способами придбання товару в крамницях.
3. Ігрове завдання: зробити покупку.
Правила гри: загадати загадку про задуману покупку; правильно розрахуватися за неї; продавцям і покупцям бути взаємно ввічливими.
3. 4. Бесіда – що означає слово «ціна».
4. 5. Дидактична гра «Знайди потрібну крамницю»
Мета: розвивати вміння самостійно купувати і продавати, вести діалог.
6. Ігрове завдання: цікаво і зрозуміло для інших описати покупку і розповісти про її призначення.
5. Підсумок заняття.
(вправляти в різних видах лічби (прямої, оберненої, порядкової), закріпити склад числа 10; тренувати у складанні задач на додавання за малюнками)
(спробуйте з дітьми перестрибувати через колоду та підніматися по похилій дошці; вправляти в різних видах ходьби та бігу, та метання на дальність)
Тема: До Наталочки на іменини.
Мета: перевірити вміння дітей переказувати казку без ваших запитань, використовуючи образні вирази та авторські висловлювання; перевірити у дітей вимову приголосних звуків у кінці слова; перевірити засвоєння різних прийменників – в; над; під; біля; за.
Матеріал: різні предмети, іграшки, схеми для переказу казки, аудіозапис казки М. Трублаїні «Про дівчинку Наталочку та сріблясту рибку».
Хід заняття
- Розповідь вихователя та загадка про рибку.
- Аудіозапис казки М. Трублаїні «Про дівчинку Наталочку та сріблясту рибку».
- Дидактична гра «Квітковий магазин». ( за правилами гри діти повинні сказати, де ця квітка росте, якого вона кольору. Продавець здогадується, про яку квітку йдеться, і дасть її покупцеві. Діти купують квіти у квітковому магазині.).
- Дидактична гра «Що де лежить?» ( По всій кімнаті, у різних місцях «заховалися» іграшки. Їх треба відшукати і сказати , що де лежить, використовуючи прийменники в; на; під; біля; за.
- Дидактична гра «Підкажи останній звук». ( Слова допомоги чекають, ви слова вимовляєте, діти уважно слухають та додають потрібні звуки: телефон..(н), дива…(н), тор…(т), сті…(л), пилесо…(с), сло…(н) і т.д.)
- Підсумок заняття.
https://www.youtube.com/watch?v=iTVou5u53dM
(спробуйте вивчити вірш В. Багірової «Полікуємо книжечку»)
Художньо – естетичний розвиток. Аплікація.
Тема: Калейдоскоп.
Мета: учити дітей створювати композиції, заповнюючи всю площину, оздоблювати площину візерунком; ознайомити з технікою мозаїки; розвивати уяву, фантазію, творче мислення.
Матеріал: мультфільм «Фіксики» (серія «Калейдоскоп»),білий папір з намальованим колом, обломки з фломастерів, клей, пензель для клею, серветки.
Хід заняття
- Перегляд мультфільму «Фіксики» (серія «Калейдоскоп»)
- Обговорення мультфільму за такими запитаннями:
- Що таке калейдоскоп?
- Для чого він потрібний?
- З чого робили візерунки?
- Ознайомлення з технікою мозаїки.
- Спочатку ви викладіть композицію з обламків з фломастерів
- Починаємо приклеювати: охайно нанесіть клей на обламок та притисніть до паперу, зайвий клей витирайте серветкою.
- Самостійна робота дітей і Ваша допомога дітям.
- Підсумок заняття.
https://www.youtube.com/watch?v=ux2DQ0CxCH4