Комунальний заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 45 Криворізької міської ради
 
КОМУНАЛЬНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД





Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Новини


23 бер. 2023
День довкілля
День довкілля

7 бер. 2023
Змішаний формат навчання
Навчання офлайн

26 груд. 2022
Свято Нового Року
привітання вихованців закладу

Всі новини

Молодший дошкільний вік

Шановні батьки!

Запрошуємо разом зробити кожен день наших дітей цікавим та онлайн активним!

На цей тиждень (з 18.05 до 22.05 ) заплановані цікаві заняття для ваших дітлахів!

18. 05. 2020.

1. Пізнавальний розвиток. Ознайомлення з природою.

Тема: Квітучі дерева.

Програмовий зміст: продовжувати знайомити дітей із живою природою; уточнити та поглибити знання дітей про дерева; вчити дітей визначати та називати характерні зовнішні ознаки дерев (стовбур, крона, листя, квіти)

Матеріали: ілюстрації із зображенням квітучих дерев, вірш А.Качана «Абрикоса»

Хід заняття

1. Ігровий момент: читання вірша.

2. Розглядання ілюстрації. Бесіда за змістом малюнків.

3. Пальчикова гімнастика.

4. Дидактична гра «Дерева високі- низькі»

5. Підсумок заняття.

https://www.youtube.com/watch?v=hkiN_kjrFzg

https://www.youtube.com/watch?v=P0sovVY0VV0

 

2. Фізичний розвиток.

Тема: Метання м’яча із-за голови. Підстрибування вгору на обох ногах.

Програмовий зміст: повторити комплекс загальнорозвиваючих вправ,  закріпити вміння метати м’яч із-за голови та підстрибувати вгору на обох ногах; розвивати спритність, швидкість.

Матеріал: м’яч, кошик, стрічка.

Хід заняття

1. Комплекс загальнорозвиваючих вправ.

2. Метання м’яча із-за голови. Підстрибування вгору на обох ногах.

3. Гра «Курка та курчата»

4. Повільна ходьба.

 

 

19.05.2020.

1. Елементарні математичні уявлення.

Тема: Геометричні фігури. Часові відношення.                                                               

 Програмовий зміст: продовжити вправляти дітей в умінні розрізняти й називати геометричні фігури круг, квадрат, трикутник; закріпити вміння орієнтуватися у часі, правильно вживаючи слова спочатку, потім; вправляти в порядковій лічбі в межах 3; закріпити вміння розрізняти й правильно називати частини доби: ранок, день, вечір, ніч; розвивати довільну пам'ять, виховувати спостережливість..

Матеріали:  демонстраційний: дошка, іграшковий їжачок, текст казки «Колобок», ілюстрації до казки,  скринька з геометричними фігурами ( квадрат, круг, трикутник), набір кубиків, куль, ілюстрації із зображенням дня, ночі, роздавальний : набір геометричних фігур, різних за кольором.

                                                              Хід заняття

1. Гра «Колобок». Перед проведенням гри необхідно пригадати казку «Колобок».

2. Гра «Склади казку»

3. Фізкультхвилинка.

4. Гра «Що спочатку, а що потім?»

5. Підсумок заняття.

https://www.youtube.com/watch?v=agxKD87WiRg

https://www.youtube.com/watch?v=hFIDonaIly8

 

 

20.05.2020.

1. Мовленнєвий розвиток та культура мовленнєвого спілкування.

Тема: Котик Мурчик мій дружок.

Програмовий зміст: продовжувати знайомити дітей з народними іграми, пісеньками, потішками про свійських тварин, зокрема кішку та її дитинчат, активізувати словник словами – назвами частин тіла, прикметниками та дієсловами, що передають основні характеристики тварин; спонукати дітей вживати пестливі слова (котик, кошенятко) слова антоніми (кішка велика, кошенята маленькі), розвивати мовлення, увагу, пам'ять, виховувати доброзичливість, любов і дбайливе ставлення до  свійських тварин.     Матеріали: котик – іграшка, картина «Кішка з кошенятами», загадка про кішку.

                                                             Хід заняття.

1.Ігровий момент – в гості до дітей приходить іграшковий котик.

2. Розглядання та обговорення картини «Кішка з кошенятами»

3. Складання розповіді за картиною за допомогою вихователя.                                                             

4. Пальчикова гімнастика «Котик».

 5. Дидактична гра «Хто як кричить»                                                                                                                                                                                       

6. Підсумок заняття.

https://www.youtube.com/watch?v=R2di_2sUZTU

https://www.youtube.com/watch?v=FRUqZZOAU70

 

 

2. Фізичний розвиток. Фізкультура.

Тема: Мурчик – фізкультурник.                                                                                          

Програмовий зміст: розучити комплекс загальнорозвивальних вправ, закріпити вміння ходити по колоді та підлізати під дугу; розвивати спритність та швидкість, уміння бігати в різних напрямках, орієнтуватися у просторі та діяти за сигналом, виховувати організованість, зосередженість.

Матеріали: дуга, колода.

                                              Хід заняття.

1. Комплекс загальнорозвиваючих вправ.                                                                                                              

2. Основна частина:                                                                                                                                  

  - пролізання під дугою у положенні навпочіпки.                                                                                         

   – ходьба по колоді.                                                                                                                             

  3. Рухлива гра «Біжіть до кущика»                                                                                                                                  

    4. Заключна частина.

 

 

21.05.2020.

1. Художньо – естетичний розвиток. Художня література.

Тема: Читання вірша М. Познанської «Моя киця»

Програмовий зміст: закріплювання вміння дітей слухати, розуміти та обговорювати зміст твору; розвивати здатність передавати настрій та зміст вірша; увагу, мислення, артистичні здібності, виховувати бажання брати участь у грі, вміння відтворювати характер героїв твору.

Матеріал: картини із зображенням кішки, свійських та диких тварин, вірш.

       

                                                      Хід заняття                                                                                            

    1. Загадка про кішку.                                                                                                               

2. Розглядання та обговорення картинки.

3. Читання вірша вихователем.

4. Бесіда за змістом вірша.                                                                                      

5. Дидактична гра «Хто зайвий»

https://www.youtube.com/watch?v=aGhIfeqBPXs

https://www.youtube.com/watch?v=_T-8fQCtzk4

 

 

2. Художньо – естетичний розвиток. Конструювання.

Тема: Будуємо за бажанням.                                                                                                 

 Програмовий зміст:  учити дітей самостійно придумувати тему побудови, виконувати її, застосовуючи набуті вміння конструювання; розвивати конструктивні здібності, мислення, спостережливість, пам'ять, дрібну моторику; виховувати інтерес до занять із будівельним матеріалом.                                                                                                       

Матеріал: будівельні набори, іграшки.

                                                     Хід заняття

1. Ігровий момент – поява чарівної скриньки з будівельним матеріалом.                                                           

2. Мотивація: «Виготовимо побудови для своєї іграшки»

3. Вислуховування пропозицій дітей про те, що можна побудувати.

4. Робота дітей, індивідуальна допомога.

5. Підсумок заняття. Виставка дитячих робіт.

 

 

22.05.2020.

1. Художньо – естетичний розвиток. Малювання.

Тема: Киця з кошенятами.                                                                                                                     

Програмовий зміст: продовжувати вчити користуватися гуашшю, закріпити уміння малювати живі об’єкти, передаючи характерні ознаки; розвивати спостережливість, уяву, сюжетно – рольовий задум; виховувати бережливе ставлення та любов до тварин.

Матеріал: іграшковий котик, картинка «Кішка з кошенятами», вірші, загадки про котика, гуашеві фарби, пензлі, серветки, великий аркуш паперу.

                                                     Хід заняття

       1.  Ігровий момент – в гості до дітей завітала кішка.

      2.  Дидактична вправа «Чиї малята?»

3. Мотивація: «Допоможемо киці – намалюємо портрети її неслухняних діток».  

3. Розглядання кошенятка, демонстрація послідовності виконання роботи.

4. Самостійна робота дітей. Індивідуальна допомога порадами.

5. Підсумок.  Милування спільною роботою.

https://www.youtube.com/watch?v=ekT7lOMnKd4

https://www.youtube.com/watch?v=R5t626-9ta8

 

 

Шановні батьки!

Запрошуємо разом зробити кожен день наших дітей цікавим та онлайн активним!

На цей тиждень (з 12.05 до 15.05 ) заплановані цікаві заняття для ваших дітлахів!

 

12.05.2020.

1. Елементарні математичні уявлення.

Тема: Геометричні фігури. Часові відношення.                                                                

Програмовий зміст: продовжити вправляти дітей в умінні розрізняти й називати геометричні фігури, визначати форму предметів на основі порівняння її з геометричними фігурами, закріпити знання про частини доби, виховувати інтерес до занять із математики, уміння слухати відповіді товаришів.

Матеріали:  демонстраційний: дошка, іграшковий їжачок, скринька з геометричними фігурами ( квадрат, трикутник), набір кубиків, куль, ілюстрації із зображенням дня, ночі, роздавальний : набір геометричних фігур, різних за кольором.

                                                              Хід заняття

  1. Гра «Назви фігуру». Порівняння трикутника з квадратом.
  2. Гра «Що де лежить?» Називання ознак геометричних фігур. 
  3. Фізкультхвилинка.
  4. Гра «День і ніч». Закріплення знань.
  5. Підсумок заняття.

https://www.youtube.com/watch?v=X5cQY2IzVkk

https://www.youtube.com/watch?v=6osbEidRweo

13.05.2020.

1. Мовленнєвий розвиток та культура мовленнєвого спілкування.

Тема: Качка з каченятами.

Програмовий зміст: продовжувати вчити дітей розглядати картину, вдосконалювати навички відповідати за змістом картини простими реченнями, активізувати вживання слів: качка, каченя, селезень ,маленьке, пухнасте м’якеньке, легеньке, велика, біленька., розвивати мовлення, увагу, пам'ять, виховувати доброзичливість, любов і дбайливе ставлення до птахів.

Матеріали: качка – іграшка, шапочки каченят, картина «Качка з каченятами», аудіо запис голосів птахів.

                                                             Хід заняття.

1.Ігровий момент – в гості до дітей завітало каченя.

2. Танок каченят.

3. Слухання аудіо запису голосів птахів.

4. Розглядання та обговорення картини «Качка з каченятами»

5. Складання розповіді за картиною за допомогою вихователя.

6. Підсумок заняття.

https://www.youtube.com/watch?v=I8cwkOHFJdk

https://www.youtube.com/watch?v=bFZcuuBnwHI

 

2. Фізичний розвиток. Фізкультура.

Тема: У гості до малят завітав веселий гусак.

Програмовий зміст: розучити комплекс загальнорозвивальних вправ, вчити стрибати через високий предмет з місця:; закріпити вміння лазити гімнастичній стінці приставним кроком; розвивати спритність та швидкість, уміння бігати в різних напрямках, орієнтуватися у просторі та діяти за сигналом, виховувати організованість, зосередженість.

Матеріали: куби, звивиста доріжка.

                                              Хід заняття.

  1. Комплекс загальнорозвиваючих вправ.                                                                                                              
  2. Основна частина:                                                                                                                             
  3.   - лазіння по гімнастичній стінці приставним кроком;                                                        
  4.   - стрибки через невисокі предмети ( заввишки 5 см), покладені на килимі в ряд.                       
  5. Заключна частина.

https://www.youtube.com/watch?v=pcLMi59Pqhw

14.05.2020.

1. Художньо – естетичний розвиток. Художня література.

Тема: Читання та обговорення вірша Я. Яроша «Шпак»

Програмовий зміст: закріплювання вміння дітей слухати, розуміти та обговорювати зміст твору; розвивати здатність передавати настрій та зміст вірша у грі драматизації; увагу, мислення, артистичні здібності, виховувати бажання брати участь у грі, вміння відтворювати характер героїв твору.

Матеріал: картини із зображенням птахів, наголовники шпаченят та інших птахів, вірш.

                                                              Хід заняття

  1. Розглядання та обговорення картинки.
  2. Читання вірша вихователем.
  3. Бесіда за змістом вірша.
  4. Фізкультхвилинка.
  5. Гра – драматизація за твором.                                                                                        

 

2. Художньо – естетичний розвиток. Аплікація.

Тема: Килимок для котика.

Програмовий зміст: збагачувати досвід дітей знаннями про призначення предметів домашнього вжитку; підтримувати спонтанні елементи творчості, що проявляються в дітей під час самостійного добирання елементів оздоблення та їхнього розміщення на килимові ( посередині, в кутах з боків великого квадрата); закріпити уявлення про геометричні фігури; розвивати естетичний смак; виховувати позитивне ставлення до результатів своєї роботи.

Матеріал: різнокольорові квадрати для кожної дитини, паперові геометричні фігури різного кольору та розміру, клей, пензлики, серветки, іграшка котик зразок.

                                                     Хід заняття

1. Ігровий момент – прихід у гості киці Мурки.

2. Мотивація: «Виготовимо для киці та її друзів килимки»

3. Розглядання зразків та вислуховування пропозицій дітей про те, як прикрасити килимки

4. Спільна робота дітей і вихователя, індивідуальна допомога.

5. Підсумок заняття. Виставка дитячих робіт.

https://www.youtube.com/watch?v=T9q7BPPA6fw

15.05.2020.

1. Художньо – естетичний розвиток. Малювання.

Тема: Зіроньки.                                                                                                                                                                                      Програмовий зміст: учити дітей малювати за допомогою зібганого паперу; сприяти розвитку дитячої творчості за самостійного домальовування сюжету; розвивати дрібну моторику, виховувати акуратність під час роботи з фарбами.

Матеріал: половинки аркушів паперу, гуаш жовтого, зеленого, червоного кольорів у мисочках; щітка, вологі серветки, іграшка – Лунтік, зразок.

                                                     Хід заняття

       1.  Ігровий момент – в гості до дітей завітав Лунтік.

2. Мотивація: «Прикрасити зоряне небо».  

3. Розглядання зразка.

4. Самостійна робота дітей. Індивідуальна допомога порадами.

5. Підсумок. Виставка робіт.

https://www.youtube.com/watch?v=mHa81Fh-liY

 

В групі молодшого дошкільного віку заплановані заняття з:

  • художньої літератури

1. Художньо – естетичний розвиток. Художня література.

Тема: Заучування  уривку з вірша  Т. Г.Шевченка « Тече вода з –під явора»

Програмовий зміст: ознайомити дітей з творчістю Т Г.Шевченка, вчити розуміти та запам’ятовувати віршований твір, декламувати з відповідною інтонацією, розвивати вміння передавати риму та емоційну виразність вірша, активізувати мовлення дітей, виховувати інтерес до літератури.

Матеріали: ілюстрації до твору, портрет Т.Г.Шевченка.

                                                           Хід заняття.

1.Розглядання та обговорення ілюстрації.

2. Виразне читання вірша (читає дорослий)

3. Запитання за змістом вірша.

4.Читання окремо кожного рядка вірша.(дитина повторює)

5. Відтворення вірша.

https://www.youtube.com/watch?v=8YEd8bQboso

 

  • ліплення

Художньо – естетичний розвиток. Ліплення.

Тема: Квіти.                                                                                                                                  

Програмовий зміст: продовжувати вчити дітей відривати маленькі шматочки пластиліну, скачувати їх між долонь і розплющувати пальцем зверху, ліпити декілька предметів, розвивати дрібні м’язи рук, уяву, виховувати акуратність під час роботи.

Матеріали:  ілюстрації квітів, вирізаний шаблон квітки, пластилін, дошки для ліплення, серветки.

                                                    Хід заняття.

1.Ігровий момент – прихід до групи ляльки Катрусі з однією квіткою.

2. Розглядання будови квітки.

3. Мотивація: «Зліпимо квітку для друзів Катрусі»

4. Демонстрація прийомів скочування, розплющування.

5. Самостійна робота дітей.

6.  Підсумок – лялька дякує дітям.

https://www.youtube.com/watch?v=0h9PY8IfVDA

 

  • малювання

Художньо – естетичний розвиток. Малювання.

Тема: Прикрасимо пташку.

Програмовий зміст: учити дітей прикрашати пташку, ритмічно наносити крапки пензликом по всій площині, розвивати чуття ритму, окомір, естетичний смак, виховувати акуратність у роботі з фарбами.

Матеріал: білий силует пташки, гуашеві фарби (червона, жовта, синя), серветки, народна іграшка – свищик, зразок, серветки.

                                                   Хід заняття

  1. Ігровий момент – в гості до дітей завітав поштар з посилкою.(іграшка – свищик, білі силуети пташок)
  2. Мотивація: «Прикрасити візерунком білих пташок».  
  3. Розглядання зразка.
  4. Самостійна робота дітей. Індивідуальна допомога порадами.
  5. Підсумок. Виставка робіт.

https://www.youtube.com/watch?v=bHpIDabiu9g